Ogłoszenie

Witamy na polskim forum poświęconym wspaniałej aktorce Preity Zincie:)
ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI!!!

#1 2010-07-09 19:55:10

PrituSia34

Rhea Saran

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2009-05-27
Posty: 767
Punktów :   
Ulubiony aktor: Shahrukh Khan
Ulubiony film: KANK, V-Z, NY, BAH, Dostana
Ulubiona aktorka: Preity Zinta i Rani Mukherji

Arabska żona


http://www.empik.com/c/arabska-zona-bprod57637181.jpg?i=/7c/b9/7cb9aa19fe6902b67a5849ed0ef51592.jpg


Wstrząsająca historia młodej kobiety, która poślubiła muzułmanina.

Dorota, uczennica szkoły średniej, poznaje Ahmeda, w którym zakochuje się bez pamięci. Jej najbliższe otoczenie nie kryje swojego negatywnego nastawienia do tego związku, mimo to młodzi spotykają się dalej. Kiedy dziewczyna zachodzi w ciążę, Ahmed ją poślubia.

Po pewnym czasie wyjeżdżają do jego rodziny. Tam ukochany, dotychczas niewidzący świata poza swoją Docią, pokazuje prawdziwe oblicze – znika na całe dnie z domu, nie interweniuje, gdy kobiety z jego rodziny dręczą żonę, okazuje się zazdrosny, nie stroni od rękoczynów. Dorota wiele znosi dla swojej miłości, w pewnym momencie jednak nie wytrzymuje…

„Arabska żona” to kwintesencja ponad dwudziestoletnich kontaktów pisarki z krajami muzułmańskimi, efekt studiów i badań, doświadczeń własnych oraz zasłyszanych opowieści. W swoich bohaterach oraz ich losach autorka skompilowała wiele ludzkich historii, umiejscawiając je w kokonie literackiej fikcji.


Moja opinia :



EDIT: Książka przeczytana. Jednym słowem określę ją tak : cudowna! Nigdy jak dotąd nie czytałam lepszej książki ! Nawet na końcu się popłakałam i beczałam chyba z 5 minut jak nie więcej. Normalnie tak się wzruszyłam, że hej! Na początku zazdrościłam bohaterce tego Ahmeda, ale z czasem pogłębiając się w lekturę przestawałam jej zazdrościć. Autorka świetnie opisuje realia panujące w Libii i zachowanie Libijczyków. Książkę polecam, tym którzy tak jak ja interesują się Islamem. Można się wiele dowiedzieć. Jeśli miałabym ją oceniać od 1 do 10 daje jej szczerą 10 ! Już ją kocham ! < 3



Ostatnio edytowany przez PrituSia34 (2010-07-10 17:31:26)

Offline

 

#2 2010-07-11 19:28:07

 asha

Administrator

31860890
Skąd: Słupsk
Zarejestrowany: 2010-03-05
Posty: 787
Punktów :   
Ulubiony aktor: Shah Rukh Khan
Ulubiony film: Kabhi Alvida Naa Kehna
Ulubiona aktorka: Preity Zinta i Rani Mukherjee
Ulubiona para filmowa Bollywood: Srk&Preity i inni
Ulubiony film z Preity: KHNH,KANK i inne
Ulubiona piosenka z Preity: Piosenki z KANK
Ulubiony teledysk z Preity: Hapening
WWW

Re: Arabska żona

Muszę ją kiedyś przeczytać.


http://1.bp.blogspot.com/-6SFnsvs-3WE/UC-rk-xmOEI/AAAAAAAABLI/Nsd8L05JIC4/s1600/preity2.jpg
www.shahrukhkhan.ocom.pl

Offline

 
Najlepsze strony o Bollywood

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora